| Etruger a întrebat:

Va rog frumos sa imi dati un link cu multe experimente usor de facut la chimie. Sa nu trebuiasca multe substante. Raspunde-ti repede va rog, dau funda.

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

E interesant ce a propus doctorandus.Umple un bidon de plastic(mic) pe sfert cu bicarbonat de sodiu si toarna otet sa fie cam de 2 ori mai mult decat bicorbonatul.Agita.O sa lumineze frumos si o sa isi schimbe culorile.

| doctorandus a răspuns:

Bicarbonat de sodiu si otet.

| Etruger explică:

Va multumesc pentru ajutor, dar as vrea si altceva. Acest lucru l-am facut deja.