| victor333 a întrebat:

Va vine sa credeti?---http://www.youtube.com/watch?v=xd0I1xAICOc --mie mi se pare superb

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Asta confirma evolutia omului, tribul nu stie de Dumnezeu, Adam, Eva, si Isus.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Mai curand involutia daca vb de asta...

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

De ce involutie!? Avem specia umana in doua faze de evolutie, cea izolata de restul lumii care a ramas in epoca de piatra din lipsa contactului cu restul lumii si noi. De ce involutie vorbesti? Am tot vazut pe aici idiotenia mai mereu ca mergem spre involutie.

| sabin89 a răspuns:

Acolo o sa ne intoarcem si noi dupa distrugerea civilizatiilor intr-un conflict nuclear.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Daca mai supravietuimlaughing

| Hombre a răspuns (pentru sabin89):

Exclus, avem deja notiunea atomului comparativ cu cei din film care se speriau si de propia imagine din reflexia oglinzii. Supravietuitori pornesc in continuare de la maximum de cunostinte acumulate pana la dezastru.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Asta confirma evolutia omului, tribul nu stie de Dumnezeu, Adam, Eva, si Isus.
---care evolutie? ca am ajuns sa credem in prieteni imaginari si in anul 2013?

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

La ce te referi cand spui prieteni imaginari, vorbeste romaneste.

| victor333 explică (pentru Hombre):

LA Mos craciun,zana maseluta, alah, zeus, thor, dumnezeu etc...

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

Deci cand esti depasit sa porti o discutie bati campii, asta e regula celor slabi pregatiti.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Sau celor aberanti, imaturi si irationali? cu ce bat eu campii..sincer mie mi se pare ca u esti cel care bate campii rau de tot

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

Mai tu esti pe craca ta,? Te-am intrebat "De ce involutie vorbesti"? Si tu ce ai raspus?
"--care evolutie? ca am ajuns sa credem in prieteni imaginari si in anul 2013?
"LA Mos craciun, zana maseluta, alah, zeus, thor, dumnezeu etc...
Ce legatura are asta cu ce te-am intrebat? Vorbeste de involutie daca ai ceva de spus, daca nu taci.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Pai eu ti am raspuns tie omule='Asta confirma evolutia omului, tribul nu stie de Dumnezeu, Adam, Eva, si Isus.'...si eu trebuie intreb unde vezi evolutia omului? tribul nu stia de dz mie unul mi se par mai destepti decat unii din lumea civilizata care cred in dictatori celesti

| victor333 explică (pentru Hombre):

E ok am inteles exprimarea ta a lasat de dorit

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

Acolo am batut apropo la religiosi, si credinta lor ca Dumnezeu ne-a creat vizavi de cei din trib care habar nau de asta. Cat priveste evolutia nu se vede? ei cu arcu cu sageti si topor de piatra si noi cu mitraliera si laserul.

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

"E ok am inteles exprimarea ta a lasat de dorit"
Hoo, nu te supara ca m-am enervat putin.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Clar naspa e ca unii au involuat si sunt tocmai aia care ne conduc...
http://www.youtube.com/watch?v=qL1A1fCRaaA
Asta a fost un conducator adevarat---http://www.youtube.com/watch?v=zo5OwuryDfo

| Hombre a răspuns (pentru victor333):

Lasand la oparte chestia cu dictatori celesti, omenirea a evoluat foarte mult, comparatia o avem in diferenta dintre tribul respectiv ( in care situatie si noi am fost in urma mii de ani. Acum in ziua de azi ca anumite forme sociale si "dictatori celesti" nu ne convine, asa e alta mancare de peste. La atata populatie structurata pe, natii, tari, triburi, religii, sisteme sociale e firesc sa fie framantari si ciocniri sociale. Tribul respectiv era o mana de indivizi izolati total, structurati din punct de vedere social la indemana si oferta in excusivitate a naturii din care lipseste cu desavarsire problemele lumii avansate tehnologic. Activitatea zilnica a lor era procurarea haranei si frecatul mentei. Contactul cu lumea noastra daca va continua le va schimba radical modul de viata si implicit apare si alte probleme care in mod natural ei nu le aveau.

| victor333 explică (pentru Hombre):

Multe din problemele noastr sunt cauzate tocmai de promovarea religiei in masa omului ii e frica sa se cunoasca pe sine sa si asume responsabilitatea pentru ce e, uneori ma gandesc ca din multe pct de vedere triburile ale traiau mai bine decat unu care sta intr o garsoniera la etajul 7 in buc..macar la chestia relatioa cu mediul inconjurator am pierdut o, e din ce in ce mai putin prezenta in viata noastra

| Wøodenpints a răspuns:

E-i aşa superb? O gaşcă de băştinaşi trăiesc ca în paleolitic şi mor de tot felul de boli.

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Wow. sad:

| radomire a răspuns:

Prea tare

| Andreea_Draculea_1993 a răspuns:

Terifiant cand vezi cum sufera dar totusi se bucura de natura.