| artur99 a întrebat:

Vi s-a întâmplat vreodată să vedeți ceva ce nu puteți explica? Ce?
Eu într-o seară am ieșit până afară. Am văzut pe cer un fel de lumină care se plimba pe cer ca un fel de arc... Era mai mare ca luna. La aproximativ un an mai târziu (adică ieri-alaltăieri) am auzit că o rudă vorbea despre același lucru... A văzut și ea tot așa ceva.
Oare ce o fi? OZN nu prea are cum să fie...

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

3 faze.
1. eram la scoala ni s-a spus o poveste si dupa aia am facut cum au spus in poveste. deci ma duc afara vad 3 caini stau ma uit la ei (cam la 10-20 de metri distanta) si fac cruce de 3 ori. si se uitau urat la mine. eram cu un prieten si am dat sa mergem inspre statia de autobuz. cainii care cica cautau nu stiu ce, au inceput sa ne urmareasca am marit pasul au marit si ei, am inceput sa alergam au inceput si ei si eram la un momentdat in statie urcati pe ceva de beton si cainii erau acolo si latrau ca disperatii. noroc ca a venit cineva de la scoala si arunca cu pietre dupa ei.

2. eram pe plaja si pe malul celalalt am vazut (cam cativa km departare) am vazut o luma alba deasupra orasului... statea statea statea,., dupa un timp mergea un pic in sus se oprea. mai mergea se oprea. si la un momentdat a disparut asa din senins s-a ridicat pana la cer si a disparut. elicopter nu putea fi pentru ca elicopterul are si un bec rosu si posibil si albastru. dar asta avea o luma alba nu galbena si cand s-a ridicat s-a ridicat prea repede si ciudat. si un elicopter nu prea avea ce sa stea deasupra unui oras atatea ore. nici lumina ca sa spui ca urmarea ceva.

3. eram in casa si vad o umbra ciudata pe balcon. (era seara) si ma duc afara si nu era nimic. acum poate o fi de la oboseala. desi nu eram deloc.
dar bine ca a 3 a nu e chiar asa.

13 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Acel ozn aproape sigur a fost statia spatiala internationala (ISS). satelitul respectiv orbiteaza pamantul la fiecare 90 de minute, si sa vezi, din cand in cand trece si deasupra romaniei. iss-ul e cel mai stralucitor obiect pe cer (mai stralucitor decat venus sau jupiter, fiind depasit doar de luna/soare). vazut de pe pamant, satelitul parcurge cerul la o viteza mica, nu sclipeste precum un avion si isi schimba culoare spre un rosu aprins pana dispare la orizont. in unele situatii, dispare chiar in mijlocul cerului (fiind acoperit de umbra pamantului). nu e nici un mister. cretinii habarnisti si mistocari sa'si tina gura daca oricum sunt pe langa (ca Saataan de exempluwinking

| Woodenpints91 a răspuns:

Şi eu văd zilnic o mulţime de oameni retarzi şi nu pot să-mi explic de ce.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru copchiluCUîntrebări):

Am spus că văd o mulţime. Eu sunt unul singur, nu am cum să fiu mulţime. Dacă încercai să-mi întorci replica, asta n-a fost cea mai bună alegere. Nu prea ai haz.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru copchiluCUîntrebări):

De fapt sunt doar unul singur, cu mai multe reflexii. Tot n-ai haz.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ti mai place sa te uiti la filme SF si chestii de genu!

totusi daca chiar vrei sa aflii cauta pe net, informeaza-te din carti...

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Se poate peste tot in lume se vorbeste asa ceva dar ciudat si eu aseara sau alata seara am auzit cipete nopatea ca eu sunt langa rumul mare si se auzeau sunete pe la 9-10 sunete de copi cinuiti

Răspuns utilizator avertizat
| Alikke a răspuns:

Bun venit in lumea mea.