| Robertone77 a întrebat:

Viața este irațională. Ești de acord?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

O fi ea irațională, dar noi oamenii suntem raționali.

| doctorandus a răspuns:

Viata nefiind o persoana, nu are capacitatea de a fi nici rationala nici irationala.

| StrongHeart a răspuns:

Viata nu e irationala, toate au un sens, dar inteleg ce vrei sa zici, cateodata nici eu nu mai inteleg nimic si e totul atat de absurd.
Te nasti, traiesti pe planeta asta o perioada foarte scurta unde trebuie sa acumulezi informatii si in functie de alegerile tale iti vei petrece eternitatea in bucurie sau suferinta maxima. Serios? Cine a planuit asta pentru mine? poate nu as fi vrut sa joc jocul asta numit viata unde poti sa suferi la infinit. Totul pare absurd.

| FreddieM a răspuns:

Neavând vreo funcție cognitiva, afirmația ta este corecta.
Ps:,, Raționali'' suntem doar noi, umanii.
Cheers

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule ferește...

| EestiSodalane a răspuns:

Nu.

| Cinic a răspuns:

Viața nu este altceva decat un cumuli de factori pozitivi sau negativi. Viata nu are nici un sens anume! Daca esti norocos, te nasti frumos, sanatos si faci parte dintr-o familie decenta din orice punct de vedere. Daca ai ghinion, te nasti bolnav, urât si într-o familie saraca si proasta.