| Vizitiul a întrebat:

Vin din nou cu o intrebare, dar irationala de aceasta data: Care este cel mai mare secret al vietii? Exista oare vreun secret? Spuneti fiecare exact ce ganditi la prima "intalnire" cu intrebarea. Multumesc.

15 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Imediat ce am citit intrebarea ta, mi-a aparut in minte disparitia dinozaurilor. E un mister cum un fragment de viata a putut disparea dintr-o data si in totalitatate, de parca cineva ar fi zis:"Destiul! Se pare ca sunt fapturi incompatibile cu planeta aceasta!"Si brusc au disparut ca o imagine de pe un ecran stins. Ce anume a dus la aceasta aceasta disparitie, nimeni nu poate spune cu certitudine pana astazi.Si un alt mister al vietii este acela ca toate popoarele par sa se uite in sus spre cer cand isi imagineaza Divinitatea.Sa fi venit viata din spatiul cosmic, sau doar "cel"(cei)ce au adus-o spre a insufleti o planeta ce ratacea pustie in spatiu? Cel mai mare secret al vietii este ca nu stim de unde vine, dar nici incotro se va duce; daca va fi sa se duca!

| Flav a răspuns:

Secretul meu este ca n-am niciun secret.

| Bacemi a răspuns:

Ce vrem de fapt de la viata?

| RUMBURAK a răspuns:

Secretul vietii acestea este ca la sfarsit se va vedea ca de fapt era doar un examen pentru un lucru mult mai important. o pregatire pentru nivelul urmator. daca pui prea mult pret pe ea si te iei prea in serios creatorul te va lasa ancorat de ea.nu te vei mai ridica.

| Nastia a răspuns:

Cel mai mare secret al vietii, in conceptia mea, este faptul ca nu stim ce isi doreste de la viata celalalt om.niciodata nu sti ce gandeste, ce scopuri si intentii are.deci,exista foarte multe secrete pentru ca nu stim nimic despre unii oameni de pe aceasta planeta.

| BurN a răspuns:

De ce nu gasesc un raspuns pentru Adrogin? - prima mea intrebare care mi-a venit in gand, ca tot ai vrut sa stii.

| Dutzulescu a răspuns:

As vrea sa cunosc cel mai mare secret al vietii doar in ultima mea clipa de viata.Inainte de ultima suflare. Daca l-as cunoaste mai repede, ar fi ca si cum as viziona un film iar cineva mi-ar povesti sfarsitul.Nu cred ca as mai trai cu entuziasm viata asta. O prefer asa misterioasa.
Multumesc si eu pentru intrebare.

| Criticul a răspuns:

Iti spun eu care e secretul vietii! Toti ascund asta si anume ca VIATA este ca parul din fund, scurta si plina de rahat! "Parerea unui critic valoreaza mai mult decat orice nestemata" spunea odata cineva!

| Criticul a răspuns:

Iti spun eu care e cel mai mare secret al vietii pe care toti il ascund si anume ca VIATA e ca parul din fund, scurta si plina de rahat. "Parerea unui CRITIC valoreaza mai mult ca orice nestemata" spunea odata cineva!

| Wilder a răspuns:

42. Cauta pe google "answer to life the universe and everything". happy

| bilexa a răspuns:

De unde vine viata?

| BYBY a răspuns:

Viata este un secret! nu sti cand si la ce sa te astepti de la viata... dar asta e. misterul vietii o face asa de frumoasawinking
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti spun ce gandesc eu. Pentru mine cel mai mare secret al vietii este ca nu stiu si nu mi s-a aratat nimic concret. Nu stiu cine suntem, cum am aparut si unde o sa sfarsim. Desi se fac multe supozitii, niciunul nu a venit cu ceva concret ci numai cu vorbe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea.este cel mai mare secret al vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ta are mai multe sensuri. Eu l-am ales pe cel care traduce"viaţa" prin "arta de a trăi" Secretul artei de a trăi este sa doreşti mai puţin decât ai, în orice domeniu al vieţii materiale şi să lupţi să ai mereu mai mult în domeniul vieţii spirituale.