| A98 a întrebat:

Voi care credeti ca e sursa magiei /de unde provine?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

De la satana vine magia.

13 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

De la Hogwarts

| shadovv a răspuns:

Avatarul tau e the best.

| A98 explică:

Asa cred si eu:Jameson si Ciocolatefrenchblue! Dar mai astept pareri!

| unknownn a răspuns:

Pun pariu ca la intrebarea asta o sa raspunda doar persoane care n-au nici-o tangenta in acest domeniu, sunt mai multe tipuri de magii, depinde la care din ele te referi, iluzioniste, magie de desene animate etc...

| reihiuke a răspuns:

Magia e o stiinta. Ca medicina. O cunosti, o poti aplica. Nu o cunosti, nu o poti aplica. Sursa este chiar omul. E ca si cum ai intreba care e sursa jucatului fotbal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista "magie" adevarata.Magicienii ne fac sa credem prin anumite metode ca e magie.Sunt secrete in "magie"daca le-ar sti toata lumea nu ar mai fi farmec deloc.

Părerea meaa.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A98 dar ce, trebuie neaparat sa vina de la altcineva si nu de la tine?
Poate ca vine din sufletul persoanei care o practica.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Imaginatia omului

| WorkinForThis a răspuns:

ceva ce nu exista nu poate avea o sursa

| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

De la diavol

| SuciuSebastian a răspuns:

Magia de gen " Hocus-pocus" nu e altceva decat iluzie optica, si pe langa asta o stiinta bine inchegata. Genul celalat de magie cu vrajitoare si alte chestii. ei bine aici e discutabil, uni zic ca de la Diavol, altii ca de la Dumnezeu chiar, un lucru e sigur, ea, daca exista cu adevarat, vine de la o forta supranaturala. O seara placuta!

| andreeaFifiJ a răspuns:

Off...eu nu cred in magie gen vrajitoare cu matura zburatoare. Poate nu te gandesti la asta. Si eu sunt superstitioasa happy insa nu cred ca ar fi mana lu SATANA (SATAN). Mda daca esti credincios trebuie sa crezi doar in D-zeu

| Symphonix a răspuns:

De la duhuri.