| SnowBella a întrebat:

Voi ce credeti, ii pasa lui Dumnezeu de animale? Sau le-a lasat doar ca sa ne folosim noi, oamenii, de ele? Pentru cei care au vazut "Earthlings", avem dreptul sa le facem animalelor asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Eron a răspuns:

Da, normal ca ii pasa.Isus a spus asta:nu cade nici o pasare fara ca El sa stie.Ele nici nu torc, nici nu tes si Tatal lor are grija de ele.Cam asa era citatul. Daca vrei sa citesti exact citeste Matei 6, pe la final.
Nu am vazut Earthlinghs, dar din cate imi spui imi dau seama ca este vorba de maltratare.Nu, nu avem dreptul.Mie imi plac foarte mult animalele, si ma dezgusta cei care le maltrateaza.

25 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dar ce crezi ca de om ii pasă cand te mănâncă leul, s-au cand ne decimează tântarul prin bolile pe care le transmit?

| harciog a răspuns:

Ce ne mai intereseaza daca ne-am umplut stomacul cu ele? Cica filfizofia asta pe acolo trece prima data.

| DorelSudoru a răspuns:

Mie nu-mi pasa de d-zeu...huh

| Zenithf a răspuns:

Uita-te la asta, ii mai scurt si mai dur decat Earthlings: http://video.google.com/videoplay?docid=-513747926833909134

| Eron a răspuns:

Din cate am citit aici despre acel film, m-a facut curios, desi nu mi-l recomanzi.

| Eron a răspuns:

Am vazut trailerul filmului si m-a ingrozit.Mai bine nu ma uit.

| Laura a răspuns:

Lui Dumnezeu nu îi poate păsa de nimeni/nimic din moment ce el există doar în mintea noastră.

| Eღilia62 a răspuns:

E groaznic filmul, dar e realitate.Lui Dumnezeu ii pasa dar ne lasa sa vada cat de departe putem merge cu torturile ca sa vada ce torturi sa ne aplice si noua cand vom parasi pamantul...

| Adelin_2149 a răspuns:

Normal orice iubeste dar doua animale cred ca nu le iubeste este sarpele si calul nu argumentez e ceva rau dar putina sau mai multa iubire sunt pentru toate inclusiv si cele 2

| SnowBella explică:

Eron, in "Earthlings" e mai mult decat maltratare. Daca nu l`ai vazut inca, eu nu ti`l recomand. De cand l`am vazut nu ma mai ating de carne (si a trecut ceva timp).
Laura, poate ai dreptate. Nici eu nu stiu ce sa mai cred.
Mai astept raspunsuri...

| SnowBella explică:

ArcaLuiNoesaScufundat, ce pot sa spun... e cel mai stupid raspuns pe care l`am vazut pana acum pe TPU. Mi`e sila de oamenii ca tine. Iti recomand "Earthlings", sa vezi cat sufera un animal pana ajungi tu sa-l faci "fripturica" (asta daca ai sentimente).

| SnowBella explică:

Ce drept ai tu sa ma faci "un om josnic si de nimic" care incearca sa para "sufletist"? Ma mai faci si fariseu...Nici macar nu ma cunosti. Am spus ca mi`e sila de tine pentru ca mi-ai dat un raspuns la misto. Nu ai altceva mai bun de facut decat sa dai astfel de raspunsuri si sa critici oamenii? Eu cred ca nu ai ce cauta pe TPU. Chiar tu ai dat dovada ca esti un om... (mai bine ma opresc aici).
Eu incerc sa par omenesc? Dar tu? Nu vezi ce... fals esti? Incerci sa dai raspunsuri "inteligente", dar de fapt esti doar un ...analfabet. Mi`e mai mult decat sila de tine. Ma dezgusti!

| SnowBella explică:

Cat de penibil poti sa fii... mai bine ai tacea pentru ca (acum tu) nu stii ce vorbesti. Si, spre "uimirea" ta, nu ma admir. Nu sunt narcisista sau ceva de genu`. Oricum, ce rost are sa-ti mai comentez tie. Fa un bine comunitatii TPU si... da logout.

| SnowBella explică:

Acum ma mai iei si la misto. Pai, eu ce sa mai cred despre tine?
Esti un CRETIN, asta esti... imi pare rau ca mi-am batut capul cu tine.

| SnowBella explică:

Cum adica sa "capat curaj"? Mi-e frica mie de tine?
Mda... esti de-a dreptul prost. Dar, asta e tara in care traim. Plina de oameni ca tine. Sa speram ca va veni cat de curand sfarsitul lumii, sa curete tara si lumea de astfel de oameni.

| SnowBella explică:

Fariseu? Cum draq ma faci tu fariseu? Tu ce esti, mai nene?
Nu esti decat un om esuat, un idiot! De ce mi-ar fi mi-e frica de tine? Tu citesti ce scrii?
Auzi mai, Noe, mai bine invata mai intai cum se scrie, apoi critica oamenii. Ce educatie vrei sa cred ca ti-au dat parintii tai? Mai bine uita-te tu in "oglinda" aia despre care tot vorbeai, sa vezi ca (tie!) o sa-ti fie scarba de propria persoana. Te-ai strofocat atat de mult, ca ai ajuns sa te iei chiar si de nickname-ul meu. Vezi cat de jalnic esti?! Am intalnit atatea persoane ca tine... mi-e scarba sa traiesc printre ele.
P.S. Am ajuns la concluzia ca ma crezi neutru. Sunt fata, daca inca nu ti-ai dat seama. Dar nu cred ca asta conteaza...

| SnowBella explică:

Ah, vrei sa spui ca demonstrez ca sunt "fariseu"? (nici nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta, avand in vedere ca intrebarea a fost in legatura cu... Dumnezeu). Ce jalnic...
De fapt, cu fiecare postare imi fac mai multi nervi pentru un cretin. Si cu fiecare postare a ta demonstrezi ca esti unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-a lasat sa le facem fripturica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SnowFlake, raspunsul este stupid dupa criteriile tale. Fiecare cu propriile criterii de avaluare. Nici eu nu ma pot pronunta altfel in privinta raspunsurilor tale. Aici sintem chit. Dar faptul ca esti fariseu si pe deasupra devii mojic spunind ca ti-e sila de cineva, doar pentru ca nu-ti impartaseste gindirea ipocrita, dezvaluie ca esti un om josnic si de nimic, desi incerci sa pari omenos si sufletist. Incearca sa speli oglinda in care te privesti si o sa vezi ca de tine-ti va fi mai sila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SnowFlake, raspunsul ti l-ai dat singur dragutule, nu mai este necesar sa-ti repet eu de ce esti fals. Mai rau de atit insa, ma si imiti. Nu mai pun la socoteala ca nu stii ce inseamna analfabet. E clar ca ti-ai pierdut controlul si ai inceput sa arunci cu vorbe aiurea, fara sa gindesti preea mult ce spui. Repet, mai curata oglinda in care te admiri atit de mult, sa te vezi asa cum esti, o sa-ti fie sila de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SnowFlake, Fulguletz-de-Nea, Ileana Cosinzeana, Fat-Frumos sau cine mai vrei tu sa fii, atentie la limbaj si gata, fuguta afara la joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am spus sa fii atent la limbaj? Ai capatat curaj ascuns ca soricelu' in spatele monitorului si-ti dai drumu la gurita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Ileana Cosinzeana, vad ca deja depasesti orice masura. Acum intelegi de ce ti-am spus ca incerci sa pari bun, cind de fapt esti un fariseu josnic? Iata dovada. Mai devreme sau mai tirziu, orice prefacut isi da arama pe fata. E valabil si pentru tine in cazul de fata. Iti permiti, ascuns in spatele monitorului, sa-ti dai friu liber la gura si sa spui ca nu ti-e frica? Sa ai tupeul asta cind stai fata in fata cu cel caruia-i vorbesti, Cosinzeano. Sigur ca vina ta este doar partiala. In tine nu e decit mugurul unui mic ipocrit obraznic, care in viitor va fi un om de nimic daca nu primeste educatia corespunzatoare. De asta, marea vina o poarta parintii tai, ei ti-au dat educatia asta de obraznicatura. Intoarce-te la pokemoanele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fiecare postare nu faci decit sa demonstrezi ca am dreptate.

| lovemyskate a răspuns:

Buna intrebare...dar normal ca raspunsul este nu... fundita?