| VecinaDeLa3 a întrebat:

Voi stiti care este diferenta dintre a fii feminist si a fii androgin?

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Feminiştii sunt cei care susţin mişcarea feministă, cei care salută emanciparea femeii în societate şi doresc egalitate de şanse între cele două genuri. Androgin...sunt eu. happy Androginul, mitologic vorbind, este acea fiinţă platoniană completă (vezi Banchetul) care dispune de ambele însuşiri sexuale. Este şi bărbat şi femeie în acelaşi timp. În societatea modernă, un androgin este o persoană care adoptă un look indecis, nu poţi spune cu siguranţă nici că e băiat, nici că e fată, este undeva între. Nu ţine cont de cutumele vestimentare şi de orice fel care diferenţiază masculinul de feminin.

7 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Subscriu la raspunsul lui AndrogynBeauty

| Dmonik a răspuns:

Ai vrut sa intrebi:
"Voi stiti care este diferenta dintre a fi efeminat si a fi androgin?"
Dar tu stii care e diferenta dintre doct si sfertodoct?
Pune mana pe carte si invata, nu-ti mai forma cultura din mici furtisaguri pe tup, nu o sa te adori, garantat!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ce are androginul cu...prefectura?

| SatanaInIzmene a răspuns:

Eu stiu doar ca ¨ fii ¨ e pus ca dracu pe acolo.

| simf a răspuns:

Feminist e cel care sustine drepturile femeii, androgin - hermafrodit, care are ambele sexe. zau nu e vreo legatura intre ele, ci o diferenta radicala.

| VecinaDeLa3 explică:

Imi pare rau pentru fii, greseala de analfabeti.

| iauru a răspuns:

Nu si nici nu cred ca vreau s-o stiu