| gingergirl1 a întrebat:

Voua nu vi s-a intamplat sa visati de mai multe ori acelasi vis? Sau sa visati locuri pe care nu le-ati vizitat dar pana la urma le vizitati? Sau cateodata visez un lucru sau o persoana,sau o intamplare iar a doua zi chiar se intampla sa le vad! E ciudat, numai mie mi se intampla?thinking

19 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Asta ti se pare ciudat?
Eu uneori visez ceva ce-am mai visat in urma cu multi ani.Si se repeta la cativa ani, imi amintesc pefect fiecare detaliu.
Sau alteori imi pot controla visele si ma pot trezi cand vreau din ele, uneori visez ceva, apoi peste ceva timp se intampla si in realitate, si am sentimentul acela de ''deja vu'' Q.Q.
Sunt lucruri sau persoane la care ne gandim iar apoi subconstientul nostru le reda in alta forma uneori.
Sau pur si simplu suntem noi ciudate?
:o
I don't know.
Eu de obicei in vise nu pot sa fug sau sa strig. Ceea ce ma calca pe nervi!-.-'
Btw, visele sunt ciudate!

That's all!^^

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Wow... Cu siguranta trebuie sa vorbim mai multe big grin Credeam ca sunt singurul ciudat care viseaza ceva (nu-mi amintesc ce cand ma trezesc) si dupa un timp se inampla, si cand fac o parte din vis am sentimentu ala de deja vu si stiu inainte ce urmeaza sa fac si sa se intample.Chiar as vrea sa mai vorbim, ai un mesaj de la minewinking

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, am visat de zeci de ori ca alerg pe un drum, incep sa ma doara genunchii (am probleme cu ei si ma tem sa nu patesc ceva grav), nu mai puteam alerga si picam in maini, apoi incepeam sa alerg asa si ma vedeam in sticla de la usa unui magazin ca eram lup sau caine lup, mai nou ma tem ca o sa imi pierd vocea, asa ca am visat destul de des ca urlam la cineva pana ramaneam fara voce, deci e ceva care te nelinisteste sau te bucura.
Faza cu locuri pe care nu le-ai vazut nu e chiar cum crezi; le-ai vazut, dar nu l-ai observat, e ca atunci cand cineva iti vorbeste, auzi, dar nu asculti, iar cu intamplatul a 2-a zi e doar coincidenta, si da, am patit-o.

| sublime89 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Dar cred ca sunt coincidente. Trebuie sa luam in calcul totusi ca avem mult mai multe vise fara sens si care nu se indeplinsesc niciodata. Sau care nu se repeta.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru sublime89):

Daca nu le dai tu un sens nu inseamna ca ele nu au unul.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru sublime89):

Nu este asa special ce faci tu. "Premonitiile" in vis apar doar pentru ca ai o claritate a viselor foarte redusa a acestora, dar ti le amintesti destul de bine. Te pacalesti singura.
Vezi o persoana in vis, apoi o vezi in realitate si imvoluntar "mulezi" circumstantele pe visul tau, astfel ai senzatia ca ai prezis viitorul.
Neantrenat(a), oricat ti-ai dori, nu ai putea sa ai o premonitie adevarata, oricate incercari ai face si in orice stare a constiintei ai fi.

| BiuL a răspuns:

Daa, e normal. prin vise mintea scapa de unele energii negative de unele tensiuni, si daca e o chestiune care te streseaza o perioada mai lunga de timp e normal ca visul sa se repete...

| ErrorFound a răspuns:

Da, am avut astfel de experiente. Dar cand eram mai mic.
Prin clasa a5a in toamna am avut un vis in care coboram niste scari langa o cabana galbena si in vara am mers in tabara si am vazut fix acea imagine.
E chiar ciudat.
Au mai fost cazuri, dar asta a fost cel mai "neinfricosator".

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mi s-a intamplat si mie si e ceva ce se intampla si la altii, doar ca noi tinem minte acelasi vis.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Da mi s-a intamplat sa visez de mai multe ori aceleasi lucruri, de obicei fete cu vise, sau ca is pe langa sau fugarit de tauri.Am o frica de tauri.Ma og, poate de ce m-am jucat prea mult pe calculator, de multe ori cand am cosmar imi imaginez ca apas ESC si se deschide un meniu unde dau exit game si ma trezesc din vis, sau pur si simplu imi zic ca "visez si in 3 secunde ma trezesc" iar cand numaratoarea ajunge la 3 ma trezesc. De altfel lucrurile care le-am visat si dupa s-au intamplat sunt ciudate, pentru ca poti visa doar locuri care le-ai vazut/vizitat sau combinatii de obiecte din locurile respective dar nu altceva.Nu poti visa ce nu ti-a intrat deja in cap, si nu-ti poate intra alfel decat prin a vedea/trai unele experiente dar deja vu-urile urmau sa se intample, deci erau un fel de premonitii.Foarte ciudate experientele dar eu cred ca sunt veritabile desi am unele exemple greu de crezut.

| Ceriik a răspuns:

Asta ti se pare ciudat?
Eu uneori visez ceva ce-am mai visat in urma cu multi ani.Si se repeta la cativa ani, imi amintesc pefect fiecare detaliu.
Sau alteori imi pot controla visele si ma pot trezi cand vreau din ele, uneori visez ceva, apoi peste ceva timp se intampla si in realitate, si am sentimentul acela de ''deja vu'' Q.Q.
Sunt lucruri sau persoane la care ne gandim iar apoi subconstientul nostru le reda in alta forma uneori.
Sau pur si simplu suntem noi ciudate?

| capricc a răspuns:

Asta pentru ca te gandesti intens si inconstientul lucreaza. Sau mai stii. poate atragi ceea ce gandesti aka The Secret happy

| Korb a răspuns:

Nu am patit si eu ca tine, dar in general cand vine vorba de locuri. posibil avem niste capacitati paranormale!

| AnonimulRo a răspuns:

Mi-e doar cand eram mai mic. Dar creierul meu s-a mai dezvoltat de atunci si acum pot controla visele frumoase sau urate. Eu visez lucruri sau locuri pe care le vrea eu in timpul somnului. De ex: daca eu imi imaginez ceva frumos ca sunt la... mi se intipareste in minte ceea ce mi-am imaginat in timpul incercarii de somn, daca eu incerc sa dorm si nu imi imaginez nimic( adica e negru totul), atunci asta mi se intampla, visez culoarea negru. Trebuie sa ai control total asupra creierului, deoarece creierul nostru este capabil de multe lucruri pe care noi nu le stim.
Pa!

| Smo3keWeeD a răspuns:

Eu am visat cand eram mic ca mergeam pe un drum, pe langa strada, ploua si pana la urma alunecam si imi calca o masina piciorul.

| Smo3keWeeD a răspuns (pentru Smo3keWeeD):

Si am uitat sa precizez ca am mai visat de 4 ori acelasi vis.

| iarbaverde a răspuns:

Si mie mi se imtampla des. happy

| VlaĐ a răspuns:

Si mie mi se intimpla.Ce visezi tine de problemele tale, de chiestile importante care ti se intimpla etc.