| onename a întrebat:

Vreun student la medicina? As vrea sa imi vorbiti putin de aceasta facultate. E chiar atat de inspaimantatoare cum se zice? Chiar fara timp liber? As vrea sa nu vorbiti din auzite ( "cred ca" ) ci doar daca stiti sigur deva despre. Funda dau bineinteles...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am terminat facultatea de medicina in 2003. Nu mi s-a parut atat de inspaimantatoare. Depinde ce scop ai. Daca vrei sa fii foarte bun, sa excelezi, in mod sigur nu ai timp liber deloc. Daca vrei sa fii mediocru, sa treci la milogeala, ai timp liber berechet. Insa trebuie sa tii cont ca laboratoarele sunt obligatorii, ceea ce inseamna ca aproximativ 5 ore pe zi esti la scoala fara posibilitatea de a scurta asta. In plus, la multe trebuie sa te pregatesti macar minim, asta mai inseamna macar o ora de invatat pe zi (pentru un 5 milogit).

4 răspunsuri:
| Herm a răspuns:

Hmm...pai nasica mea intra anul asta, iti zic atunciwinking laughing

| elasexygagica a răspuns:

Dc sa te chinui sa fi doctor cu un salariu cat al unei vanzatoare care a absolvit ASE cand te poti face dansatoare sau sportiva si sa castigi triplulove struck fara sa te mai chinui cu cartea love struck

| costin46 a răspuns:

Fratele meu a intrat anul trecut si a spus ca e groaznic nu are timp nici sa manance trebuie doar sa invete si notele se dau numai la misto chiar daca nu sti nimic trebuie sa dai bani ca sa treci totul la facultatea de medicina e ingrozitor eu spun de facultatea din bucuresti carol davila.happy

| NoChanceForUs a răspuns:

@TuristulVirtualDebusolat: Măăi specialistule, și Roxa era la Medicină parcăthinking