| justagirlll a întrebat:

A mai fost pusa intrebarea o data, dar o mai pun si eu:
care e cea mai buna marca de aparate foto?
am vazut ca nikon sau canon
ce parere aveti?
eu am un nikon coolpix l21 http://www.google.ro/......tp?/imgres

are cineva? sunteti multumiti?

5 răspunsuri:
| ktalin2k a răspuns:

Nikon e mai bun

| SRJ a răspuns:

CANON este cel mai bun aparat foto. Uite citeste aici: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/ ai si fotografii facute cu camerele foto, la rezolutia originiala.

| sorinake a răspuns:

Cea mai buna marca este cea pe care stii sa o folosesti, sa ii afli toate secretele. Sunt multe aparate ieftine care pot face lucruri fantastice in mainile unui expert. Daca ai cel mai noua aparitie in materie de camere foto digitale poate sa fie degeaba atata timp cat nu ii cunosti secretele, cat nu stii ce sa faci cu el, cat nu-l folosesti la capacitate maxima. Nikonul pe care il detii este un aparat bun. Foloseste-l cu mare incredere. Incearca sa ii afli toate secretele. Documenteaza-te.

| Ancestralsoul a răspuns:

Cum spune si sorinake nu prea conteaza, insa tinand cont de cat de avansata e tehnologia vei simtii nevoia unui aparat mai bun, devii limitat cu cele vechi, iar standardele se schimba, se cere calitate din ce in ce mai ridicata, insa scade mult calitatea artistica(din pacate). Daca te gandesti care e rezultatul final la o fotografie bruta, fara editari cu siguranta Nikon sta mult mai bine fata de restul concurentei datorita catorva aspecte, cum ar fi calitate buna a imaginii la iso ridicat si in in conditii slabe de iluminare, redare mai reala a coloristicii, a detaliilor si a nuantelor de gri, AF(auto focus)mai rapid, focalizare fara rateuri, etc.Acestea sunt o parte din calitatile aparatelor nikon, dar vorbesc aici doar de cele Dslr(digital single lens reflex). La clasa compacte canon bate tot, in special cu seria G, iar la bridge fuji este lider.Restul firmelor au aparate bunicele, dar ca si calitate a imaginii arata destul de rau. Cea mai buna varianta e sa testezi cateva modele din mai multe tabere, numai practic vei vedea si simti ce aparat te atrage.

| Petronela a răspuns:

Nikon e cel mai bun