| gux2 a întrebat:

Acum o luna mi-am udat telefonul.nu mi-a mai mers ecranul touchscreen l-am uscat... dupa o luna la deschis si a mers vreo 30 sec apoi iar n-a mai mers. crdeti ca mai am cum sa-l repar?

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Trebuie dus la curatat.din cauza umezelii este posibil sa fie anumite componemte oxidate, si se poate produce scurt, si se distruge si bateria.

4 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Du-te la un service autorizat. Ori iti vor repara ecranul(desi ma indoiewsc de asta) ori ti-l vor schimba. Iar pretul variaza in functie de tipul telefonului si nu cred ca ti-l va repara in garantie chiar daca inca ai. big grin

| KamiixSweet18 a răspuns:

Buna! si eu am fatit la fel si nu mi-a mai mers si era super! telefonul dar nu mai poti sa ii faci numic daca l-ai udat te rog poti sa primesc o funda? ori cum sper ca am putut ajutat pup pa!

| bubex333 a răspuns:

Iti sugerez din propria mea experienta sa mergi la un service gsm si o sa-ti zica el ce trebuie sa faci...eu zic ca ori e softul de vina, ori displayul, ori e placa de circuite!big grin

| waveed a răspuns:

Ar trebui, du-te la o reparatie ei ar trebui sa til faca!