| jan33tt a întrebat:

Ai nevoie de cazierul insotitorilor cu care iesi din tara cu avionul(ex. bunicii)daca esti minor? sau iti trebuie doar pasaport, bilet si procura de la notar?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Insotitorul major care este trecut in declaratie(nu procura) are nevoie de cazierul judiciar, pentru a proba ca nu a fost condamnat, pentru infractiunile prevazute de L.248/2005, infractiuni care il fac incompatibil cu calitatea de insotitor al unui minor. Numai bine!