| davidpunctkez a întrebat:

Ajutor! Am vrut sa stau pe calculator cu picioarele (le-am aruncat mai tare un pic pe carcasa) și un fir ceva mi-a sărit. Carcasa mea avea la butonul de stare ceva lung are se aprindea, iar acum nu se mai aprinde... Când apăs pe buton, durează ceva până se aprinde...Iar monitorul îl vad normal, că și cum ar fi stins. Ce sa fac, ajutor!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tu crezi ca calculatorul e scaun? Sa te asezi cu piciorul pe el? Acum trebuie dus in servis si cei de acolo constată ei defectul si il vor face. Contracost evident.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, computerul nu se aseaza pe podea ca se umple de praf. In al doiela rand, este o piese delicata de electronica si nu i se da socuri, de aceea trebuie protejata
Daca iti tratezi echipamentul cu picioarele, atunci sa nu te miri ca nu vei avea niciodata un lucru bun, sau functional.
Maine dimineata, pune-l pe tatal tau sa sune la un serviciu care-ti vine acasa, ori duceti-l la un centru de repataii, sa se uite la el, si sa-l repare. Acum mergi si te culca, ca oricum nu ai ce-i face.

Pacat ca nu dati doi bani pe un lucru atat de scump, platit cu greu din banii parintilor.

| Deliiiia a răspuns:

Vai, cum sa faci asemenea prostie? Iti bati joc de banii parintilor. Nici daca e in garantie nu ti-l face gratis, ca se va descoperi ca socul mecanic a fost cauza.

| davidpunctkez explică:

Lăsați, mulțumesc. Deja l-am făcut, era un fir scos din placa de baza.