| ConstantinVelea a întrebat:

Ajutor! Mi-am uitat tableta astazi la scoala (m-am jucat pe ea si am lasat-o in banca, m-am grabit si am uitat-o), am plecat si nu am mai gasit-o!
E cumparata de mai putin de o luna. O pot recupera la garantie?
Tableta e cumparata de la Pc Garage.
Sau daca nu, exista alta metoda sa o recuperez?
PLZZ HELP!

Răspuns Câştigător
| bortanradu a răspuns:

Cu AVG Anti-Theft o poti localiza. Intra pe site-ul asta si conecteazate cu contul Google cu care erai conectat pe telefon. O sa iti apare ceva de genul asta : http://i.imgur.com/sTOmFHz.png (asta e pentru telefonul meu, tu o sa ai alt model). O sa iti scrie intr-o casuta in dreapta modelul telefonului si alte informatii. In dreapta o sa fie o casuta cu un buton "locate". Da click pe el si va trebuii sa astepti cateva minute pana il localizeaza. Dupa o sa iti arate pozitia telefonului in casuta aia. E ca Google Maps deci poti sa misti harta ca sa il localizazi mai usor.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Garantia acopera defectiunile obiectului din vina producatorului sau a vanzatorului, nu pierderea sau furtul ei. Mai ales ca era absolut logic sa o pierzi luand-o la scoala, este urmarea normala a faptelor tale, presupun ca atunci cand ai hotarat sa o iei la scoala ai stiut ca este foarte foarte probabil sa o pierzi. Anunta politia, este posibil sa o gaseasca, mai ales daca ai un sistem de localizare a ei. Si data viitoare comporta-te responsabil cu obiectele tale. Nu iei la scoala o jucarie (nici macar copiii de la cresa nu fac asta, iar daca psihologic ai nevoie de o jucarie care sa-ti aminteasca de casa, ia ceva mai ieftin, un animal de plus, o alta jucarioara care iti ofera tie confortul psihic) si, daca o iei, pregateste-te sa fie ultima data cand o vezi, mai ales daca nu esti foarte atent cu ea. Tableta nu are ce cauta la scoala.

| bortanradu a răspuns:

Ai putea-o localiza. Da mai multe detalii. Ce marca e? Erai conectat cu un cont Google? Aveai un anti-virus?

| ConstantinVelea explică (pentru bortanradu):

Eram conectat si aveam si avg antitheft

| bortanradu a răspuns (pentru ConstantinVelea):

Cu AVG Anti-Theft o poti localiza. Intra pe site-ul asta si conecteazate cu contul Google cu care erai conectat pe telefon. O sa iti apare ceva de genul asta : http://i.imgur.com/sTOmFHz.png (asta e pentru telefonul meu, tu o sa ai alt model). O sa iti scrie intr-o casuta in dreapta modelul telefonului si alte informatii. In dreapta o sa fie o casuta cu un buton "locate". Da click pe el si va trebuii sa astepti cateva minute pana il localizeaza. Dupa o sa iti arate pozitia telefonului in casuta aia. E ca Google Maps deci poti sa misti harta ca sa il localizazi mai usor.