| Broadband a întrebat:

Ale dracu de calculatoare, ca mi-au mancat 10 ani din viatalaughing
ziceti-mi si mie cum scap de iconita aia sin bara cu automatic updates,
le-am dezactivat si apare un x pe rosu, si de fiecare data cand aprind pcu imi arata ca your computer might be at risk, click this balloon to fix this problem.
ma dispera.
m-au innebunit calculatoarele astea.
rezolv o problema, dau de alta.
pot scapa de iconita aia sau trebuie sa reinstalez windowsu.
o seara cat mai buna!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Security Center si in partea stanga ai un chenar cu mai multe optiuni, dai pe ultima Change the way Security Center alerts me si din fereastra Alert Settings debifezi Automatic Updates si dai OK, o sa-ti dispara din bara si nu te mai enerveaza. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Mesajul trebuie sa-l ignori (il inchizi pur si simplu), daca ai antivirus bun instalat nu te expui la nici un risc. Micro$oft vor sa fie siguri ca iti cumperi softul cu licenta, care permite update-uri, de aia te sacaie cu mesajul ala cand ai automatic updates oprit. Daca totusi te deranjeaza prea tare acea iconita, exista metode de a face windows-ul sa fie 'virgin' si sa permita update, insa au existat cazuri de update-uri care mai degraba au stricat decat au imbunatatit. Parerea mea este ca daca iti merge bine windoaza, lasa-l asa si ignora mesajul.

| ForteGames a răspuns:

Raspunsul e sa dai click pe el
Iti apara acolo Automatic UpdaTe si ai in stanga unde scrie "Change the way security Center alerts me" si debifezi toate acele 3 casute! Si gata tongue Sper ca m-am facut inteles daca nu urmeaza calea asta

Start -> Contol Panel -> Windows Security Center -> Change the way security Center alerts me ->"Si debifezi cele 3"

Ai grija sa nu ai Automatic Update" Activat. in rest. Numai bine!

| ForteGames a răspuns:

Alexmircescu13 fabulezi total. si nici nu scrii corect anumite chesti. pe langa una alta nici nu esti pus in tema. ca windows xp nu mai are update-uri si ca nu se mai lucreaza de ceva timp la el. cat despre tine dedective cat ani ai tata? ca sa iti vina ideea sa reinstalezi pcul doar pentru chestia asta? Dar ma rog.

Sper ca imi dai fundita.tongue

| BlueElf a răspuns:

Multam si eu pentru raspuns ca si pe mine ma stresa!