| hashman98 a întrebat:

Alut, am o problema, abia imi reinstalai windowsul si nu gasesc sa instalez placa de sunet, am cautat pe google, am gasit numele placii dar nu gasesc, pe google imi da numai prosti uitati, daca ma puteti ajuta : HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F&REV_10 05\4&9DE81E8&0&0001

sau : Audio device on High Definition audio Bus

Ajutati-ma sa instalez placa de sunet, mersi happy

DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cauta programul driver genius profesional.Il instalezi si dupa dai scan.La scanare iti va arata toate driverele lipsa sau cele care sunt foarte vechi si la care va trebui sa le reinoiesti. Dupa ce s-a oprit scanarea dai download all si le intstalezi pe rand fara a da restart la pc. Dupa ce ai instalat ultimul driver poti da restart.Este un program 100% functional si mie nu mi-a dat niciodata greseala la vreo 500 de noi instalari de windows pe care le-am facut.Succes!

| MortalROs a răspuns:

Depinde ce placa de sunet e, de exemplu: realteck sau nVIDIA

trebuie sa si specifici numele placi de sunet si versiunea