| AncaSiAtat. a întrebat:

Am 250mb de net pe mobil, cat consuma o pagina de net? cam pentru cat timp ajung 250mb?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

In functie de site si de continutul sau, o pagina poate varia de la cativa kilobytes (aproximativ 20) la cateva sute de Kb sau chiar si la capacitati mai mari, de megabytes (inca nu am intalnit asa ceva pana acum, dar cu siguranta pot exista)!

Daca nu esti addicted (dependent) si navighezi doar din necesitate, 250Mb sunt mai mult decat suficienti!

Daca faci download masiv SAU/SI upload, nu iti ajung nici macar sa te uiti la un film ce dureaza ~o ora si 20-30 de minute! Melodii, poti sa descarci in jur de 80 (echivalentul la a asculta ~80 de melodii pe trilulilu sau pe alte site-uri de profil).

P. S. Cei 250 Mb pot sa "tina" in jur de o zi, sau toata luna, in functie de site-urile / software-urile pe care le frecventezi/folosesti si de masura in care o faci (adica daca abuzezi sau te "comporti" normal, in limite acceptabile, tinand cont ca este 'net pe mobil)!

3 răspunsuri:
| Rάđü a răspuns:

250mb este viteza internetului nu se consuma.

| cornel a răspuns:

In functie de cat descarci

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Cativa kb! eu am avut 50 mb si stateam pe net dupa mobil aproape in continuu si am consumat doar 30