| Sabi07 a întrebat:

Am adaugat un gadget pe blogul meu si anume caseta de cautare prin google numai ca atunci cand scriu in ea ca sa gasesc ceva de pe blog nu imi gaseste ce sa fac ca sa imi gaseasca?

Răspuns Câştigător
| baietzelu a răspuns:

Aia e o caseta de cautare doar pe google nu pe blogul tau.Iti trebuie un cod javascript pentru blog.
Incearca asta :
Daca nu merge, cauta pe google ''search form blogpost javascript''.
Succes!

3 răspunsuri:
| RaLuCa_7165 a răspuns:

Caseta de cautare pe google cauta doar site-uri nu si bloguri mai ales daca ai blogspot

| baietzelu a răspuns:

@Alw4Kutza te contrazic. Caseta google cauta orice, nu doar site-uri. Bloguri, domenii gratuite, domenii platite, orice orice, depinde ce cauti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ajuns aici pentru ca si eu caut o caseta de cautare pentru blogul meu care sa caute in blog. Cea pe care o ofera default platforma blogspot - pe care am blogul - nu ma satisface. Fiind un instrument de la google cred ca functionaza corect doar pentru paginile siteului care au fost indexate de motor. Daca dupa ce te-a vizitat robotul google scrii un nou articol sau modifici unul deja existent, continutul nu va fi gasit decat dupa ce botul (re)indexeaza paginile.