| alinaaa26 a întrebat:

Am antivirusul avast si cand vreau sa copilez in mingw developer studio imi apare o atentionare in care zice suspicious file blocked.ce pot sa fac ca sa ma lase sa copilez?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Adauga compiler-ul Mingw Developer Studio in lista de exceptii a antivirusului. Pentru a face asta, te sfatuiesc sa urmaresti urmatorul tutorial video: http://www.youtube.com/watch?v=5LUIdW7oOhU

1 răspuns:
| Cameleonnn a răspuns:

Sau mai usor dai click dreapta pe avast (din bara) şi caută acolo dezactivează toate scuturile. Il dezactivezi, muţi ce vrei tu, activezi(tot aşa cum l-ai dezactivat) şi gata. Baftă.