| Deea_9628 a întrebat:

Am auzit ca este posibil ca cineva sa-ti intre in propriul pc folosint TeamWiewer, daca este adevarat ce pot face pentru a impiedica acest lucru?

Răspuns Câştigător
| sagetator a răspuns:

Da,cunosc programul.dar nu se poate ca cineva sa iti intre in pc fara acordul tau,intelegi? adica: iti trebuie id de mess si parola, dar si acceptul celui care vrei sa il "vizitezi". si inca ceva: la fiecare conectare o sa iti apara o noua parola, asa ca dupa deconectare si o reconectre trebuie un nou accept si asa mai departe...

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu ai programul instalat in pc-ul tau (TeamWiewer) si fara acordul tau, nu poate intra! RETINE! Fara acordul tau nu poate intra! Chiar daca ai programul instalat in computer, tu trebuie sa-i dai un cod si acceptul de a intra la tine in computer! Asa ca stai linistita!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic dreapta pe my computer\proprietati\setari la distanta\debifezi prima optiune si bifezi nu se permite...

| nutepriveste21 a răspuns:

Au reusit hackerii sa intre in computerele de la NASA sau in ale altor institutii foarte importante asa ca nu vad de ce nu ar reusi sa intre si in al tau. Dar nu trebuie sa-ti faci griji tu nu prezinti absolut nici un interes pentru astfel de persoane, esti total neimportanta. Daca nu te-am convins, atunci cea mai buna masura de siguranta este sa deconectezi pc-ul de la retea. Scoti stecherul pui sigiliu si gata esti in siguranta!

| OSCARtoons a răspuns:

Nu poate sa intre decat daca ii dai tu niste numere si o parolabig grinFunda?

| bluedotz a răspuns:

Este adevarat ca poate intra dar nu fara acordul tau.Ca sa accesezi un pc prin TeamViewer este nevoie de id-ul si parola pc-ului care vrei sa il accesezi...si asta e posibil doar daca ai si tu TeamViewer instalat, deschis si sa spui ce id si parola ai.Pentru a impiedica acesul la compu tau nu instala TeamViewer.bye

| IndescribableChild a răspuns:

Stai linistita. Ca sa intri in pc-ul cuiva cu TeamWiewer in primul rand trebuie sa ai tu deschis programul si sa ii dau user si pass care iti apar doar cand e deschis. Altfel nu exista nici o sansa cu team + ca parola e modificata de fiecare data cand inchizi programul.

| RaduHD a răspuns:

Pai ala cu poate sa intre in pc latine, dar tu vezi ce face ala! Ca sa nu iti intre nimeni in pc nu da idul + pass de la teamviewer! Si daca ai dat cuiva, inchide Teamviewer or dezinstaleaza-l! Funda?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...pentru ca cineva sa-ti intre in pc-ul tau are nevoie de o adresa si o parola care o poti stii doar tu. daca nu ai programul instalat in calculator nu trebuie sa-ti fri frica de nimic! si daca il ai.nu dai parola si nici adresa aia la nimeni :p ]si adresa, la fel ca parola este formata doar din cifre.] dar oricum.nu-ti face griji! nu se intampla nimic atata timp cat ai grija de ceea ce faci...[referitor la ce ti-am spus eu :p. pa-pa :*

| MilkChocolatte a răspuns:

Poate sa intre doar daca tu ii dai id-ul si parola.

| Nirvana_3893 a răspuns:

Nu poate face asta fara acordul tau... o sa te roage sa i spui un cod sau cam asa ceva, asta dupa ce ti trimite si tie programu.Nu mai tin minte exact, oricum ideea e ca fara acordul tau nu poate sa ti intre in pc.cel putin nu cu programul ala:*

| alexmanda2000 a răspuns:

Pai in primul rand nu ii spune id-ul si parola scrise dupa ce instalezi team viewer