| Ștefănuț_Adelin_1999 a întrebat:

Am construit un pc din piese proc pentium g3220 si mb Asus h81m-k si 4 gb ram si am o problema mareeee am vrut sa pornesc pc țin sa Menționez camcomponentele nu sunt in carcasa ci afara si zice pc (enter setup recovery settings usb over curent statuts your computer will showdown in 15 secunde)am încercat tot ce se putea dar tot asa

Răspuns Câştigător
| xxxyyyzzz a răspuns:

1Introdu cd sistemul de operare sau stickul
2Porneste calculatorul
3Intra in bios
4Dute la boot si muta pe primul loc usb sau cd in functie de memoria flash pe care ai sistemul de operare
5apasa f10
6enter
7instaleaza sistemul de operare
Daca nu merge vezi daca, procesorul este compatibil cu placa video

1 răspuns:
| Ștefănuț_Adelin_1999 explică:

Xxxyyyzzz mersi pentru raspuns ce mi ai zis tu am încercat si a mers dar alta era problema, placa de baza nu avea pusi jumperi