| kostyunykatu a întrebat:

Am cumparat de pe ocazii doua memorii de cate 1gb fiecare uneori porneste dar nu se vede nimic iar alte ori porneste si ecranul dar cu foarte multe linii si purici parca este un televizor fara antenace sa ii fac sa mearga

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă erau de vină memoriile, pur și simplu nu pornea, doar țiuia unitatea fără absolut nici un fel de imagine.
Ce descrii tu aici, par a fi artefacte de la placa video.
Ceva de genul ăsta
http://www.bloodys.com/......efacts.jpg

| Daser a răspuns:

Incearca sa le pui pe rand.
Si daca tot la fel face poate fi de la placa de baza, care nu poate suporta acea memorie, fie nu poate suporta in dual channel.