| AndreiIonut222 a întrebat:

Am cumparat o licenta de windows 10 de pe cel.ro care este OME nu am dat mult pe ea 20 lei si ma intrebam daca poate sa contina virusi nu de alta dar am laptop si nu am cum sa schimb placa de baza multumesc pentru raspuns

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un cod nu poate avea viruși iar imaginea iso e luată de pe serverele Microsoft, vezi că îți poate activare prin telefon sau internet, in fapt sunt licențe pentru firme nu pentru persoane fizice cu licență pe un an

| NLS a răspuns:

Nu poate sa contina virusi.
Kitul de Windows poate sa contina, depinde de unde il descarci.
Asa ca iti recomand sa il descarci de pe pagina oficiala Microsoft,
cheia ar trebui sa functioneze, chiar fiind OEM.

Daca nu functioneaza, e datorita modului cum a fost folosita inainte de a ajunge la tine (adica poate fi activata pe alt dispozitiv).

| florin926481f a răspuns:

Am cumpărat de la ei și licența windows 10 cat și 11, nu am avut nici o problemă și nici nu ar fi posibil pentru ca e doar un cod de activare nu ceva ce descarci fizic în laptop.