| Trandafir_Oliviu_1993 a întrebat:

Am cumparat un card de memorie pt telefon de 8 Gb dar cand vreau sa descarc ceva pe tel imi spune ca nu am suficient spatiu.Stie cineca de ce?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Că nu ai setat folder-ul de downlod pe card-ul de memorie, de asta îți dă eroare.Acest lucru se face din setările browser-ului și acolo la download folder schimbi locația lui din cea implicită într-un folder creat pe card.de asemenea aplicațiile instalate se pot muta pe card fără nici o problemă;=> eliberarea spațiului de pe rom-ul telefonului+viteză de lucru mai mare și consum de resurse/baterie mai mic.Succes