| Maney31 a întrebat:

Am cumparat un pc acum ceva timp, toate bune, dar intr-o dimineata se auzea un zgomot destul de puternic cand l-am pornit, nu a durat mult. Dar acumse aude maproape mereu, Sa fie de la cooler, ce pot face?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-l in service pana nu se strica complet. Banuiesc ca este in garantie!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este inca in garantie, du-l inapoi!

| mihai69 a răspuns:

E fie ventilatorul de pe cooler-ul procesorului, fie cel de la sursă, fie altul (unele carcase au ventilatoare suplimentare pe față sau o laterală, mai sunt și plăci video cu unul sau mai multe ventilatoare. Du-te cu el la garanție!

| Claudiu1905 a răspuns:

Posibil ventilatorul de la sursa sa atinga grilajul de protectie, scoate grilajul

| Jager a răspuns:

Verifica ventilatoarele la placa video. Poate s-a intepenit vreunul... Am patit si eu, cand l am miscat putin, si-a dat drumul