| nodirection69 a întrebat:

Am de făcut un proiect în Word şi mi-am descărcat câteva fonturi de pe net. Dar dacă pun documentul pe un CD şi îl deschid într-un alt computer pe care nu există acel font folosit de mine. Nu va apărea, nu?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cam nu, de aia documentele se editează și se creează în fonturi standard,. tocmai pentru a fi văzute pe orice pc și cu orice suită office.Succes

| halogen001 a răspuns:

Daca fonturile folosite in document nu sunt instalate in acel computer, scrisul nu va aparea corect - caracterele vor fi inlocuite cu altele din fonturile existente in acel computer. Pe acel CD trebuie puse si fonturile folosite daca sunt fonturi care nu se gasesc in mod obisnuit in computer (fiind descarcate de pe net)
Pentru a vedea documentul asa cum a fost facut, trebuie instalate fonturile folosite in document, cele care lipsesc de pe acel computer.

| vladutcornel a răspuns:

Nu va apărea în Word.
Dar dacă nu ai nevoie să editezi pe al 2-lea calculator, poți să salvezi ca PDF