| Furnicuta000 a întrebat:

Am de facut urgent o prezentare in ppt. Nu mare, vreo 10 slide-uri dar urasc sa lucrez in office. Nici nu ma prea pricep dar asta e...problema e ca am incercat sa fac aseara si eu stiam ca poti sa iti alegi un design din dreapta de la butonul ala care iti arata sugestiile. Numai ca eu am butonul ala dezactivat, nu pot sa il selectez, nu stiu de ce. Nu am avut alta varianta decat sa iau de pe net niste poze, am pus poza pe tot slide-ul si scrisul peste. Dar acum mi s-a spus ca trebuie sa aiba toate slide-urile acelasi design si sa fie automat din ppt. Deci cum fac butonul ala sa mearga?

Răspuns Câştigător
| DontActLikeMe a răspuns:

Dacă folosești o versiune mai veche sau o versiune locală (non-subscription), nu ai acces la această funcționalitate.
Dar dacă ai varianta plătită, poți urma acești pași:
Deschide PowerPoint și mergi la File (Fișier) > Options (Opțiuni).
În fereastra PowerPoint Options (Opțiuni PowerPoint), selectează General (General), bifează Enable PowerPoint Designer (Activează Designerul PowerPoint).
De asemenea, în secțiunea Trust Center (Centru de încredere) > Trust Center Settings (Setări Centru de încredere) > Privacy Options (Opțiuni de confidențialitate), asigură-te că opțiunea Let Office connect to the internet (Permite Office să se conecteze la internet) este activă.

| Furnicuta000 explică (pentru DontActLikeMe):

Am varianta cu licenta, platita. O sa fac ce ai zis tu cand ajung acasa sa vad daca merge

1 răspuns: