| WeAreSmart a întrebat:

Am descarcat nu de mult un joc pentru android din net si in timpul descarcarii s-a intimplat ceva cu Chrome si s-a inchis, apoi cand il deschedeam se inchidea singur peste cateva secunde, a trebuit sa-l reinstalez si apoi a mers dar acum nu stiu de ce dar nu-mi merge avast-ul nu-l pot deschide si din procese arata ca lucreaza doar firewal-ul si nici Malwarebytes nu se porneste. acum am pus sa instalez Kapersky Virus Removal Tool poate va merge happy. Cum credeti e un virus?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dezinstaleaza-ti antivirusul vechi inainte sa instalezi altul nou. Daca Malwarebytes nu porneste dezinstaleaza-l apoi descarca-l si reinstaleaza-l din nou.

| Mrme a răspuns:

Ca sa iti instalezi un antivirus, in primul rand trebuie sa iti dezactivezi antivirusul anterior, chiar daca a expirat. Cred ca ai luat un virus puternic, iti recomand sa nu downloadezi jocuri, contin cei mai puternici virusi ce iti pot strica sistemul de operare. incearca sa iti reinstalezi windows-ul. Mult noroc si ai grija ca virusii te pot invinge laughing))