| lady_3605 a întrebat:

Am facut 2 account-uri in calc meu. Am vrut ca unul sa fie cu parola si altul fara. Problema este ca nu l-am facut limited, ci administrator. Acum nu pot sa il sterg. Cum sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| vm_8252 a răspuns:

Cand pornesti calculatorul, inainte sa dai click pe unul din conturi, apasa de 2 ori CTRL+ALT+DEL. O sa-ti apara o fereastra care iti cere sa te loghezi. Pune la Username administrator si nu scrie nici o parola. Da-i doar enter. Apoi mergi in Control Panel la Users si sterge contul dorit. ATENTIE: se vor sterge si documentele userului respectiv de pe desktop, my documents, etc.

1 răspuns:
| ghostofsparta a răspuns:

Pai normal trebuie sa deschizi celalat acount de admin si intri in start menu apoi la acoountul tahu.de acolo apesi home si intri pe celalat acount dai stergere user...si probabil o sa iti ceara o paraola(parola pusa acoountului) si gata.eu am incercat chiar acum si a mers...depinde si ce windows aibig grin. sper ca ti- fost de ajutor