| Doxologie a întrebat:

Am facut rost de un aparat foto cu 12.000 de cadre.Ce rost au cadrele si sunt multe 12K?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Eu zic că nu sunt multe, 12000 de cadre(fotografii făcute), dar nici puține. Dacă proprietarul aparatului era profesionist, atunci se explică. Oricum, majoritatea producătorilor de aparate foto, în special DSLR-uri, garantează viața aparatului pana la 80000-100000 cadre, chiar mai multe. Numai bine!

| Doxologie explică (pentru TheCritic):

E un Nikon D3100

| TheCritic a răspuns (pentru Doxologie):

Câți bani ai dat pe el, întreb asta să văd dacă se merită sau nu. D3100 e un aparat foarte bun și faci poze reușite cu el și foarte faine dacă știi să îl mânuiești cum trebuie. Și eu am avut un astfel de aparat. Ce obiectiv are la el, sau e doar body?

| Doxologie explică (pentru TheCritic):

Doar body, la 500 de lei dar am renuntat la oferta ca nu m-am inteles cuvanzatorul

| TheCritic a răspuns (pentru Doxologie):

Era destul de bun dar doar body, cu 12000 de cadre și 500 lei e puțin cam mult căci nu ai nicio garanție la ei, bănuiesc.

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ce cadre prietene? poate te referi de 12 megapixeli

| DimLight a răspuns (pentru al3xander):

Probabil se refera ca atatea cadre au fost trase cu aparatul ala.
http://www.clubulfoto.com/afla-numarul-de-cadre-aparat-foto/