| Lory_7688 a întrebat:

Am facut un folder cu mai multe melodii si vreau sa-l pun pe un CD dar vreau sa shimb ordinea melodiilor si nu stiu cum. Inainte le trageam cu mouse-ul cum doream dar acum nu merge. Va rog ajutor. Multumesc.

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

La CD-urile audio (track-uri) poti face in ordinea dorita. la CD-urile MP3 trebuie sa le redenumesti cu numere ca sa le faci in ordinea dorita, poti face asta direct din programul de facut CD-uri. de exemplu daca ai 2 fisiere unul "a.mp3" si celalalt "b.mp3" si vrei ca "b" sa fie primul poti face sa le redenumesti in "00-b.mp3" si "01-a.mp3". iti recomand programul asta de facut CD-uri http://cdburnerxp.se/download?lang=ro

| lau23 a răspuns:

Ai un skype o adresa ceva? dar cel mai simplu le numerotezi in fata numelui melodiei scrii 1 apoi la melodia 2 scrii 2 si tot asa.

| MetalheadRO a răspuns:

E destul de simplu; incep prin a-ti da un exemplu:
Prima piesa sa zicem e Juve-Misca din buric iar ultima este Grasu XXL-Turbofin.Pentru a avea prima piesa dorita incepi cu ulimele, de la ultima piesa in sus, adica in ordine descrescatoare.
Sper ca ai inteles ce voiam sa iti zic big grinwinking

| Daliii a răspuns:

Vezi sus la vizualizare si selectează acolo și alege cum dorești să ți-le ordoneze. happy