| ANdrei_6696 a întrebat:

Am instalat fifa 2011 pe windows 7 ultimate 64 bit si imi merge sacadat rau.Pe xp 32 bit mergea bine, iar la unele rezolutii nici nu ruleaza jocul, iar pe xp rula foarte bine pe orice rezolutie dar pe 7 nu imi deschide jocu la rezolutii mai mici doar la aia maxima pot rula jocul dar merge sacadat tare.IN task manager imi afiseaza asa:fifa 11. exe*32.Asta inseamna ca poate rula corespunzator doar pe sisteme de operare cu 32 bit?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Poate sa fie o problema cu nenorocitul ala de directX.
Downloadeaza ultima versiune si vezi daca merge asa.

Mie imi ruleaza bine pe XP, la un sistem phenom II 550, 2gb ddr3 si 4850. thinking

14 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Cand ai instalat Windows 7 ai verificat daca calculatorul tau indeplineste toate cerintele de sistem? Daca calculatorul nu indeplineste pe deplin cerintele, atunci nu o sa-ti mearga totul cum trebuie.

| ANdrei_6696 explică:

Da normal windows 7 imi ruleaza bine am 4 gb ram dar nu imi recunoaste decat 3. 44 GB desi e un sistem pe 64 bit care in mod normal ar trebui sa recunoasca toti ce 4GB, si procesor Dualcore E5300 2.6GHz.Eu zic ca ii OK

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuah frate ca si eu am aceeasi problema ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai luat fifa 2011 ca il vreau sa si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am instalai fifa 2011 si nu se deschide am windows 7 64 de bit inteplineste toate cerintele am un procesor de dual core 2, 54 placa video 1 gb nividia si 3 gb rami poate sa imi raspunda si mie de ce nu mi se deschide?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am si eu o problema mie nu imi merge deolc fifa 2011 l-am instala si imi apare feresastra aceea cum ca intra in joc si apare o eroare si nu mai merge de aici... la mai multe jocuri imi face tot asa cum pot sa fac sa mearga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se blockeaza si merge jucatorii in reluare.nu stiu ce are nu pot sa intru la rezolutii. puteti sa ma ajutati. [va multumesc]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie problema cu placa video intrati pe fifa Romania si cautati
pe prima pagina "testeazati sistemul pentru fifa 2011"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat trebuie placa video sa ati mearga fifa 2011

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am windows xp home edition si am dat pe cea mai mica rezolutie tot imi merge dar sacadeaza in meci, de sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, si mie mi s-a intamplat instaleaza directx 9c sau 10 full

| DoddyAndrey a răspuns:

Eu am fifa 11 si merge cu incetinitorul cand dau pasa lunga sau cand e mingea in aer, in rest merge perfect

| vlad6 a răspuns:

E de la placa video cu siguranta... puneti inapoi pe 32bit si nu o sa ai probleme sau mai baga pana la 8gb rami ca sa nu te plangiwinking app si eu am o problema cu fifa 11 raspuns si mie am windows xp si cand vreau sa modific keyboard adica tastatura sa pun D sut S pasa A centrare si astea nu ma lasa cand intru in config la 11 nu imi apare acolo sa pot modifica nu ma lasa AS VREA SA MA AJUTE CEI CU WINDOWS XP CUM AU REZOLVAT PROLEMA mentionez pe windows 7 cand aveam pe 64 bit nu imi facea asa ceva adica puteam sa modific keyboardu straight face pls help si al mine

| alex93_8175 a răspuns:

Salut am si eu o mica problema la fifa 2011 imi merge super in reluare la 3GB ram procesor Intel dual core 2.60 si placa video WinFast GT430 1GB am windows 7 32biti imi puteti da un raspuns?