| juvyy1999 a întrebat:

Am instalat teamviewer si i-am dat cuiva parola si id-ul. Dupa ce am inchis fereastra aceea asa este ca nu mai poate intra sau inca merge? Si cum pot afla daca imi intra cineva in pc? Am gasit mai multe programe pe net dar nu merge niciunul cu xp.DAU FUNDA PENTRU CINE MA LAMURESTE

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ai procedat gresit stergandu-l. El inca se afla instalat in pc.
Intrii in "Start" -> Control panel -> Programs(Uninstall a program). Cauti in lista care se va afisa "Team viewer". Il selectezi cu clic dreapta si apoi "Uninstall". Apoi urmezi pasii pentru dezinstalare.
Succes!

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca dezinstalezi teamviewer din pc nimeni nu mai poate intra in pc-ul tau.
Aflii cand cineva iti intra in pc atunci cand vei observa alte comenzi decat cele pe care le faci tu(miscari de mouse, foldere care se deschid, fisiere care se muta, sau poate sa traga singur cu arma cand esti intr-un joc, poate sa iti stearga fisiere sau sa dezinstaleze programe, sa intre pe net pe orice site doreste, etc.; caci este cu neputinta ca o alta persoana sa faca lucrul acesta fara ca sa nu vezi).
Dar mai sigur este sa-ti dezinstalezi programul si il instalezi doar atunci cand ai nevoie de el, dupa care il dezinstalezi iarasi.
Team viewer pate fi accesat numai daca ai pc-ul pornit. Altfel, cum poate sa ruleze un program daca nu este pornit calculatorul? Nici un virus nu poate functiona daca nu e pc-ul aprins! Cu cat mai mult un alt program nu poate functiona!
Deci nu te ingrijora.

| juvyy1999 explică (pentru anonimg):

Si cum se dezinstaleazza? eu pur si simplu l-am sters de la download-uri

| juvyy1999 explică (pentru anonimg):

Multumesc mult, ti-am dat funda

| anonimg a răspuns (pentru juvyy1999):

Multumesc. Toate meritele lui Dumnezeu! El sa te binecuvanteze.

| anonimg a răspuns (pentru juvyy1999):

Ai procedat gresit stergandu-l. El inca se afla instalat in pc.
Intrii in "Start" -> Control panel -> Programs(Uninstall a program). Cauti in lista care se va afisa "Team viewer". Il selectezi cu clic dreapta si apoi "Uninstall". Apoi urmezi pasii pentru dezinstalare.
Succes!

| ɹαℓυ a răspuns:

Dupa ce ai inchis Team Viewer-ul nu iti mai poate intra nimeni in PC, doar daca ii dai tu din nou acel id si parola. Nu iti poate intra nimeni in PC, doar daca iei keylogger. Un sfat : Nu accepta fisiere de la necunoscuti. Bafta!

| juvyy1999 explică (pentru ɹαℓυ):

Am intrat din nou in team viewer si am vazut ca mi s.au schimbat parola si id.ul deci inseamna ca numai eu le stiu nu?

| ɹαℓυ a răspuns (pentru juvyy1999):

Nu, nu le mai stie. Cand iesi din TW si intri iar se schimba automat.

| ɹαℓυ a răspuns (pentru juvyy1999):

Deci da, doar tu le stii.