| remusrufa a întrebat:

Am intrat pe site-ul www.pretbomba.ro :) si am observat ca e un site de licitatii;). Intrebarea mea e urmatoare pot avea incredere in site si in castiguri?

Răspuns Câştigător
| mihaipop a răspuns:

Deci, fratii mei este o mare diferenta intre ebay, okazii si pretbomba.nu stiu daca ati observat dar pret bomba este licitatie in timp real.si apropo este adevarata treaba cu siteul nu este nici o teapa.cunosc persoane care au castigat.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este primul site de licitatii din romania.
E-bay functioneaza tot cu licitatii, de ani de zile, se vinde orice si are milioane de vizitatori.
Seriozitatea firmei nu se poate discuta... eventual al personalului!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pretul mi se pare cam mic. Pe e-bay preturile, desi sunt mai mici, totusi sunt aproximativ pe-acolo. Ori aici pretul e mult prea mic ca eu sa cred in site-ul asta. Cu atat mai mult ca se plateste la finalul licitatiei si abia pe urma se primeste obiectul. Totusi de incercat nu strica, nu poti pierde prea mult. Te poti lamuri repede daca nu-ti vine produsul. Caz in care poti sa ne spui si noua.

| catalinten a răspuns:

Nu este primul site de licitatii. www.Okazii.ro a fost lansat in 2000 si are mult-mult mai multe produse.

De altfel pretbomba.ro nici nu este un site de licitatii in adevaratul sens al cuvantului deoarece produsele un apartin unor persone fizice, platforma jucand doar rolul de agregator, asa cum este Ebay.com, Okazii etc

Pretbomba.ro este mi se pare cel putin indoielnic ca model de afaceri. In sensul ca pentru a licita trebuie sa achizitionezi credite. A se vedea regulile aici: http://www. pretbomba.ro/Default. aspx? p=4

Asta inseamna ca indiferent daca castigi sau nu tot ai platit ceva. Asta inseamna ca daca se aduna banutii platiti de toti cei care au licitat se ajunge la un pret considerabil mai mare decat al bunului - asadar profit substantial pentru site.
Din punctul meu de vedere respectivul site este la fel de indoielnic ca jocurile de tip Caritas sau ca acele concursuri de pe TV in care suni la un numar cu taxa ca sa participi (este o tomblola nerusinata in care multi dau bani de pomana)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am castigat un gps garmin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai sigur www.unicprice.ro un nou site de licitatii in timp real, bazat pe un sistem diferit de ceea ce ofera, in acest moment, concurenta din Romania
http://www.roportal.ro/......_FE8K5.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai sigur www.unicprice.ro un nou site de licitatii in timp real, bazat pe un sistem diferit de ceea ce ofera, in acest moment, concurenta din Romania
http://www.roportal.ro/......_FE8K5.htm

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Da, ai incredere si sa stii ca o sa castigi MAINE