| silviu20 a întrebat:

Am laprop acer windows 7 si azi am instalat antivirusu microsoft security essential, e bun dar am vazut la scanare la setarile acestuia ca de fiecare data cand scaneaza de ex il pot seta si zilnic dar l-am lasat asa cum era el duminica sa scaneze si acolo scrie ceva cum se foloseste procesoru la scanare cat se chinuie el la fiecare scanare si este de 50 % setat dar il pot seta si mai sus la maxim 100 si mai jos intrebarea mea ste sal lasa asa la 50 la suta sau sal dau mai jos, mai pot si sa debifez aceasta varianta dar nu sunt sigur dacal afecteaza la scanare dau funda care stiti sa ma ajutati nu vreau sa distrug puterea procesorului

Răspuns Câştigător
| matei418 a răspuns:

Cel mai bine zic sa ii lasi setarile default, asa cum sunt ele facute de program... Acele setari sunt in caz de maxima urgenta, editare foto, video, audio, care sunt cazuri de exceptie, in rest daca il lasi la 50% nu are nimic. In office nu ar trebui sa ai nicio problema cu el, iar in Gameing nu mori daca 2 ore nu te joci