| lombardi a întrebat:

Am mai scris aici dar n-am primit un raspuns concret in legatura cu problema pe care o am la PC. Problema mare e ca nu pot accesa deloc vreun site Microsoft, fie el.ro sau.com,deci orice fel de site legat de Microsoft nu merge la mine,plus ca nu pot intra pe niciun site producatoare de antivirusi,niciun site oficial de antivirus nu-mi intra. M-am documentat si am vazut ca ar exista un virus in PC cu numele Kido sau Conficker care blocheaza toate siteurile de protectie,antivirusi etc. Am facut mii de scanari cu BD Removal Tools,Kido Killer,cu ceva de la Kaspersky dar nu-mi gaseste nimic si nu-mi sterge nimic. Nu mai stiu ce sa fac, cum sa gasesc si sa sterg viermele ala ca sigur e ala. Imi trebuie si lucruri de pe Microsoft dar nu pot intra oricum as incerca. Va rog un ajutor complet sa pot intra pe siteurile astea ca deja ma enerveaza rau, dau si FUNDA!

3 răspunsuri:
| sheamus12 a răspuns:

Ce iti apare?

| Edy1995 a răspuns:

Intra pe alt calculator pune pe un stik sau pe un cd tot ce ai nevoie si pe urma iei de pe el... Sau reinstaleaza windows-ul.

| R0cklash a răspuns:

Mai mult ca sigur problemele pe care le ai sunt datorate unui virus.
Intra in Safe-Mode with Networking( ca asa ajungi in asta trebuie sa restartezi pc-ul de la buton, sau sa-l scoti din priza, iar cand il aprinzi, in loc de 'Start Windows Normally' selectezi 'Safe Mode with Networking'. Acest lucru te va lasa sa te conectezi la internet fara sa porneasca alte procese. Descarca Malwarebytes Anti-Malware, dai o scanare, scapi de virus si gata. Exista posibilitatea ca fisierele windows sa fie deja afectate si o formatare + reinstalare a sistemului de operare ar fi recomandata in acest caz.