| IonMareBucatar a întrebat:

Am montat un pc si cand l-am aprins coolerul se auzea foarte tare si peste cateva sec s-a stins singur. Apoi cand l-am aprins iar a aparut mesajul Cpu Overheating. Si beculetul de pe placa de baza se aprindea.
Ce naiba sa fac sa nu il ard.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service, sa-l re-monteze cum trebuie!

| Wr3nch a răspuns:

Ai pus pasta termica pe procesor?

| IonMareBucatar explică (pentru Wr3nch):

Da. dar se c am misca coolerul. Cree ca trebuie sa il remontez sa stea pe loc

| NLS a răspuns:

Ai montat coolerul corect?
Ce procesor e? Si ce placa de baza? (modelul exact)

| VoidEternal a răspuns:

Nu ai montat coolerul cum trebuie. Sau suporții lui dacă ai un cooler 3rd party. Nu trebuie sa se miste deloc.

| KovacsB a răspuns:

Se pare ca deja l-ai gatit in sange.

| ninuku a răspuns:

Asta inseamna ca sa supraincalzit, daca la-i montat tu e posibil sa-i fi pus ventilatorul de la procesor invers, incearca sa-l intorci si daca nu merge nici asa dul la un service.