| theMUFASA a întrebat:

Am net de la Digi, Fiberlink 1000, doar ca de la un timp la download am maxim 400-500mbps iar la upload 100 in teste, iar inainte aveam 950+ mbps download si 800+ upload, la fel si acel ping in jocuri, a devenit mai sus de 60ms pe cand, inainte aveam si 30. Ar trrebui sa sun la ei sa le spun? Parca mi-e naspa sa-i sun si sa le spun, nu e cine stie ce problema si poate ma iau aia de prost

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai sunt probleme din astea cand reteaua e supra incarcata si atunci scade si viteza, dar zi merci ca are de unde scadea, daca aveai net de 300 mb nici nu mai mergea netul deloc laughing
Ii suni dupa o saptamana daca vezi ca nu s-a schimbat nimic!

| Hyperion7 a răspuns:

Ai citit contractul?
Poate prevede, la un moment dat, o reducere de banda.
Ori, daca nu specifica, explică-le situația sau stai așa.