| SeraQue_QeuSra_1979 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am un pc mai vechi care poate rula doar windows xp, şi de vreo 2-3 săptămâni tot încerc să instalez windows dar nu îmi bootează pcul cdul cu windows, de ce? Acum 1 an jumate când am făcut windowsul nu am avut nici o problemă, acuma am cu el, în bios e totul clar, cd-rom, hard şi flopy(I,II, III)

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Alege cd-rom
in cazul in care nu merge posibil sa ai defecta unitatea optica.
incearca sa folosesti un dvd extern, sau un stick.

| fabi123 a răspuns:

Incearca cu alt CD botabil, daca nu merge incearca sa apesi pe butonul pentru "boot menu". Daca nu merge roaga un prieten sa-ti faca un stick botabil este cea mai simpla varianta.

| Costacke a răspuns:

Tastatura nu trebuie sa fie usb ci sa aiba capatul ala mov

| K0sti a răspuns:

Unitatea optica (laserul busit), sau CD-ul!