| Onutsu a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Vreau sa fac un windows xp/vista pe un cd/dvd sa fie bootabil.Cine stie cum pot face asta? Am nero, la sectiunea make bootabil cd/dvd... dar nu stiu cum e mai bine.

3 răspunsuri:
| Th33ldeRg0d a răspuns:

Descarci o imagine de disc cu windows-ul dorit, click dreapta pe ea, open with nero, burn.

| mihai19d a răspuns:

Ce Nero ai? Ca sa il faci bootabil trebuie sa ai imaginea windows-ului iar apoi il faci cu Nero la Sectiunea Disk image (eu am Nero 8). Ar trebui sa ai si tu cv de genul Make image.

| domnprofesor a răspuns:

Emulezi in daomon tools imaginea cu windowsul sau in power iso ce ai intri in nero si dai copy discs