| Puffy33 a întrebat:

Am nevoie de cineva care ma poate ajuta, dau funda!
Deci, am nevoie de fundaluri de un program anume ( sau ori ce )
ca atunci cand imi fac o poza sa schimb peisajul, sau pur si simplu cand si modelele fac poze si in spate e doar alb. sau fundaluri simple cand se fac pozele de sfarsit de an de cls a 8. cineva va rog. chiar am nevoie urgent :** de preferat cand fundalul in spate e doar alb

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

In engleza acele "rame" se numesc photo frames. Cauta pe google la imagini photo frames si asigura-te ca extensia sa fie png (nu jpg, ca atunci te chinui sa faci fundal transparent). Cand le pui in Paint.NET, Photoshop sau alte programe de editat, in primul layer se pune poza originala, iar in al doilea se pune rama, iar pozele vor arata suprapuse happy Spor!

| Puffy33 explică (pentru PopAdrian):

Nu am nevoie de rama! am nevoie d eun program ca fundalul sa fi alb! sa nu am nimci in spate. si jos. ca si cum as sta in aer. nu pe pamant nu pe scaun sau ori ce altceva in picioare cu un fundal alb, ca si cum ar fi un perete.