| TotalDamage a întrebat:

Am nevoie de cineva care sa ma poata ajuta cu PC-ul. Ceva programe, sfaturi din cand in cand. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Pai...

-sa ai ultimele drrivere la toate componentele
-sa ai un antivirus actualizat la zi
-sa folosesti o data la 2 saptamani un program de defragmentare
-saptamanal sa scanezi de virusi
-sa folosesti un program de optimizare al pc-ului (eu recomand Advanced System Care 4)
-sa ai instalate programe informationale ca Everest sau Cpu-z
-periodic sa il cureti de praf

| telecomputer a răspuns:

Da, da-mi add la aditzu_99 si te ajut cand ai nevoie

| username a răspuns:

Pai pentru ce sa fie programul?
Sfaturi: Vezi sa ai driverele la zi (sa ai instalate ultimele drivere de placa de baza, video, sunet etc)
Sa il cureti de praf la 2 saptamani.
Sa nu ii dai restart des. E bine sa nu-l restartezi deloc, doar atunci cand iti cere un program.
Cam atatea idei am acum.