| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un antivirus cu adevarat bun! Putin ajutorbig grin.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Antivirusul cel mai bun e ala atunci cand te feresti de site-uri porno si alte prostii de genul. De asemenea alt antivirus bun e ala cand nu descarci tot ce prinzi de pe net de parca ar fi placinta cu mere.
In rest orice antivirus e bun, numai ca eu iti recomand Avast 5. 0 free edition - e gratuit.
Uite aici un tutorial cum se instaleaza si de unde il iei:
http://www.tutorialepc.ro/......avast.html

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai bun e kaspesky lasati avast-ul si toate cele :P iti iei de pe www.kaspersky.com Kaspesky pure, il activezi trial, isi da update 30 de zile cat merge si apoi "expira" cum s-ar zice, adica nu-si mai da update, dar este mult mai bun ca orice nod32 sau alte antivirusuri :P

| Alex_9605 a răspuns:

Fiecare cu parerea lui dar iti spun ca exista teste care se fac lunar folosind cei mai cunoscuti antivirusi testati pe acelasi numar de virusi.Acolo vezi in detaliu cum se descurca fiecare antivirus la capitolul detectie/dezinfectare.Ca solutie comerciala iti recomand oricare din produsele Kasperksy (KIS sau KAV) iar daca doresti un antivirus cu licenta gratuita iti recomand Avira.

| shadovv a răspuns:

Nu ai nevoie de un antivirus bun... ai nevoie de mai multe cunostinte in arta downladarii si pirateriei pe net fara virusi... Incearca redtube si nu mai downlada de pe strong pornuri.

referitor la intrebare: AVG (e free) il folosesc de cand ma stiu si combinat cu mozila face duoul perfect contra virusilor.

| AleandraIleana98 a răspuns:

Avast acg nod32

| JeRo a răspuns:

Pai cel mai bun ar fi bitdefender da ala iti "mananca" la resurse de te omaoara si nici nu se prea gaseste decat trial eu teasi recomanda totusi Nod32 si eu l-am folosit si nu am fost multumit, am fost foarte multumitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Microsoft essencials

| mary_5801 a răspuns:

Am avut kaspersky si nod 32. cel putin pentru calculatorul meu au fost varza. un prieten care lucreaza in domeniul asta mi-a recomandat avast. e cel mai bun antivirus pentru mine.

| adidas_2976 a răspuns:

Microsoft Security Essentials e cel mai bun ...si eu am incercat kasp, avira, bitdefender, etc dar m-au dejamagit. Microsoft Security Essentials e cel mai bun il am de o jumatate de an si merge computerul perfect.