| S3c0ndSh0t a întrebat:

Am niste beculete de craciun leage in serie la o baterie.Cum as putea sa fac ca becurile sa se stinga si sa se aprinda ca la brad?

2 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

Ai nevoie de un micro-controller. Cauta arduino pe google. De asemenea, la youtube.com/gigafide gasesti niste tutoriale despre cum sa-l programezi.

| Catalinene22 a răspuns:

Iti trebuie cordoane de legatura (cate beculete sunt atatea cordoane ) acestea le cumperi de la un magazin le lipesti cu aparat din ala de lipit daca ai de firele becului si apoi pui si un stecher ca sa il bagi in priza. Sper ca te-am ajutat.

Fundita?