| anonim_4396 a întrebat:

Am o camera video, mai veche cu caseta dinaia, nu mai stiu cum se numeste sad Parca din o 2005 o am, intrebarea este am casetele alea mici cu filmulete, cum pun acele filmulete pe calculator? Exista vreo modalitate! Un raspuns inteligent de ajutor, un link de ajutor sau un video! Multumesc :*

FUNDA!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa ai la placa video intrari analogice (mufe rotunde ca la intrarea de video de la televizor), acolo vei conecta camera. Printr-un soft de captura (care de regula este al placii video, sau este si separat) vei putea sa transferi inregistrarile de pe casete. Altfel nu se poate.