| PuieMonta2002 a întrebat:

Am o caseta si se aude infundat cand o bag la combina. Care ar putea fi problema? Sa fie de la caseta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauzele pentru care redarea unei benzi /casete magnetice se aude infundat sunt:
- modul de redare si/sau tonul (inalte/joase) nu sunt reglate corespunzator inregistrarii
- capul de redare este murdar - se curata cu vata infasurata pe un betisor si inmuiat in spirt sanitar
- banda din caseta este demagnetizata (la timp indelungat dupa inregistrare)
- diferenta intre inregistrare si redare la unghiul de inclinare a capului de redare - se rezolva doar la service, daca fenomenul apare la multe casete

Curata capul de redare si - mai mult ca sigur - se va imbunatati calitatea redarii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sterge capetele la casetofon cel de redare si rola presoare aia de cauciuc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti sterge capetele si rola cu un bețisor de urechi bagat in spirt.

| Brizbriz a răspuns:

Caseta, RILI, suntem in 1997 TOAMNA?!?

in (ULTIMILE) BALARIIIIIIII, Youtube ai incercat?!?!?!?!?
doar ai internet sa intrii pe TPU... ffs

| 1997onur a răspuns:

Posibil sa fie praf în caseta ori în combina eu asa cred