| NPOPOVICI2008 a întrebat:

Am o drujba China care mi-a creat si-mi creeaza probleme cu pornirea. Un specialist mi-a reglat carburatorul dupa care pornea bine si functiona corect. Dupa doar doua zile am incercat sa o repornesc ...nu am reusit. Acest fenomen este o meteahna mai veche dar de cateva ori am reusit dupa ce am realizat un nivel minim de benzina in carburator(asa cred eu ca nespecialist) Ca sa fie treaba bine inteleasa : 1.sistemul de aprindere este functional 2.motorul porneste pentru scurt timp numai daca introduc cu seringa bezina in cilindru (cca 1ml) 3. dau la sfoara de turbez si nu simt miros de benzina la esapament deci nu vine benzina in carburator De ce?

3 răspunsuri:
| ionutz20cm a răspuns:

Salut,nu stiu dar parerea mea e sa iti iei alta drujba, de exemplu STIHL sunt cele mai bune, si cum vor veni acum sarbatorile o gasesti si la 12 milioane, crede-ma am o ruda care are STIHL si taie in fiecare an cu ea lemne pentru ca sta la tara si merge foarte bine.

| Ciocanel_Andrei_1995 a răspuns:

Draga prieten tu ai problema cu compresia! desfa carburatorul si sufla invers pe el si merge incearca nu ai nimic de pierdut

| NPOPOVICI2008 explică (pentru Ciocanel_Andrei_1995):

Trebuie sa recunosc ca a scazut destul de mult compresia ceea ce determina (presupun) o mai slaba absorbtie a combustibilului
Raspunsul dvs este castigator