| Florescu_Adita_1990 a întrebat:

Am o foarte mare problema. Imi deschid tableta iar cand este la deblocare nu ii merge touchscreen-ul. Daca dai oriunde pur si simplu nu merge. Va rog sa imi spuneti cam ce are dar sa nu imi ziceti sa merg la un service doar daca este nevoie. Este tableta Allview!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

In primul rand fa reset factory. vei pierde datele ce le ai in tableta, insa e ceea ce o sa-ti faca in primul rand la service.
apoi daca eroarea continua, poti sa o duci la service.

| Florescu_Adita_1990 explică (pentru gelu1970):

Cum mai exact?
stiam de power button si volume down nu?

| gelu1970 a răspuns (pentru Florescu_Adita_1990):

Depinde de fiecare marca
incearca
power si vol-
daca nu merge incearca
power si vol+
sunt tablete ce trebuie apasate de ex: power, vol+, si tasta retroces, sageata aceea curba