| Diva a întrebat:

Am o imprimanta Lexmark x1190.Scaneaza dar nu imprima.Am incercat sa instalez softul dar nu am putut datorita unui mesaj printer spooler not running.Am setat acest printer spooler la automatic dar tot nu functioneaza(apare error 507)Ce sa mai fac? Nu stiu sa instalez windows-ul.Am windows 7

4 răspunsuri:
| andrei90tm a răspuns:

Hmmm...
click dreapta My Cmoputer > Manage > trebuie sa-ti apara o fereastra numita " computer Management" > click pe "Services and Applications" > Services >si in lista din dreapta cauta "Print Spooler" si dia dublu click pe el > trebuie sa-ti fi aparut o fereastra numita "Print Spooler Properties (Local Computer) > la startup type selecteaza modul "Automatic" > la Service Status dai click pe "Start" > Apply > Ok > Restart Computer happy

Asa ii in Windows Xp nu stiu daca tot asa ii meniul si in Windows 7 dar trebuie sa fie ceva asemanator.

Sper ca ti-am fost de folos.

Numai bine!

mariana
| mariana a răspuns:

Probabil s-a blocat, asa ca deschide-o si apoi apasa 3 secunde pe butonul rosu (de jos) apoi alte 3 secunde pe butonul verde (de sus) si se va debloca. Si eu am ca si tine o asemenea imprimanta si a trebuit sa chem un specialist pentru depanare care m-a invatat aceasta mica manevra. Sper sa-ti fie si tie de folos. In cazul in care nu va merge, este necesar sa chemi un specialist pentru a nu o deregla si mai rau. Mult succes si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai sa buteze de pe disc windosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C